Open Menu

desi9n.pl

"Nature may reach the same result in many ways"

Nikola Tesla

Zwiększenie wydajności, redukcja kosztów

rozwiązania dedykowane

Phonegap, strony RWD, aplikacje webowe

...dla urządzeń mobilnych

"If I have done the public any service, it is due to my patient thought"

Isaac Newton

Blog

2020-01 desi9n.pl gra z WOŚP

Desi9n.pl we współpracy z sages gra razem z wielką orkiestrą świątecznej pomocy. Wystawiona została aukcja oferująca indywidualne szkolenie "CSS w praktyce" które poprowadzi prezez zarządu Krzysztof Ścira.
więcej...

2019-03 Rozpoczęcie współpracy z firmą Progrunner

Nawiązanie współpracy z firmą Progrunner dzięki czemu wzbogaciliśmy się o wsparcie w node.js
więcej...

2018-07 Krzysztof Ścira gościem podcastu Stacja.it

Lider zespołu desi9n.pl Krzysztof Ścira gościł w Podcaście Stacji IT w odcinku o technologiach frontendowych. Poruszone zostały tematy nowoczesnego JavaScript, frameworków, PhoneGap/Cordovy i inne.
więcej...

2016-12 Wystąpienie na konferencji CodeEurope

W grudniu Prezez Zarządu desi9n sp. z o. o. dwukrotnie miał zaszczyt wystąpić ze swoją prelekcją na konferencji Code Europe, jednej z największych konferencji programistycznych podczas której wystąpili międzynarodowi liderzy branży i pionierzy oprogramowania. Na spotkaniu z Prelegentami CodeEurope przedstawiono aktualne trendy technologiczne, case study pochodzące z wiodących technologii oraz sekrety prostego, czystego i skutecznego pisania kodu.

więcej...

2015-10 Artykuł nt. "Cordova/Phonegap" w magazynie Programista

Cordova/Phonegap – Hybrydowe aplikacje mobilne – 2010, 2015, 2020...

więcej...

2014-12 Zapowiedź prelekcji Krzysztofa na Mobile Trends Conference 2015

Już niebawem, bo w dniach 11-13 lutego 2015 odbędzie się kolejna z rzędu konferencja „Mobile Trends Conference”. Jest to największa w Polsce konferencja poświęcona mobilnym technikom i technologiom.

więcej...

2014-11 Praktyka Ani w desi9n.pl

Praktyka Ani w desi9n.pl dobiegła końca.
więcej...

2014-01 Relacja Krzysztofa z Mobile Trends Conference 2014

16 i 17 stycznia miałem zaszczyt uczestniczyć w najlepiej zorganizowanej konferencji dotyczącej szeroko rozumianego "mobile". To była już 3 edycja tego prestiżowego wydarzenia, która szczególnie w tym roku pozytywnie mnie zaskoczyła.

Tematyka prelekcji była bardzo szeroka, ale dzięki dużej liczbie prezentacji dostaliśmy dużą porcję wiedzy. Grono prelegentów pełne znanych osobistości ze świata nie tylko mobile, ale również biznesu i developmentu - bardzo mi miło, że mogłem wystąpić między nimi ze swoją prezentacją.

więcej...

2013-03 Prelekcja desi9n.pl najlepsza na Mobile Trends 2013

Dzięki zaproszeniu na konferencję Mobile Trends 2013 mogliśmy uczestniczyć w najważniejszym w tym sezonie wydarzeniu związanym z rynkiem urządzeń mobilnych. Początek każdego roku już chyba na stałe należy do Mobile Trends. Prócz samego uczestnictwa w 2-dniowej konferencji desi9n.pl może pochwalić się najlepszą prelekcją w ciągu Development Day. Tematyka wystąpienia związana była z urządzeniami mobilnymi, ale pod kątem programowania www - specjalności naszej firmy.

więcej...

2013-02 Felieton na łamach mamstartup.pl

Na zaproszenie redaktora serwisu mamstartup.pl, Krzysztof Ścira postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na tematy skupione wokół szumnie brzmiącego sloganu "HTML5". Czy temat dotyczy tylko projektowania stron internetowych? Czy branża jest gotowa na porzucenie starych technologii, a może firm tworzących produkty w oparciu o HTML5 jest ciągle za mało? Przemyślenia dotyczące tych oraz pokrewnych zagadnień można przeczytać na mamstartup.pl

więcej...

2013-01 Relacja ze spotkania z innowacyjnymi firmami

Dzięki Akademickim Inkubatorom Przedsiębiorczości oraz Uniwersytetowi Rolniczemu firma desi9n.pl miała szansę na uczestnictwo w Małopolskim Festiwalu Innowacji. Pośród firm działających w AIP kilka z nich wyróżnia się innowacyjnym biznesem lub wdrażaniem nowatorskich pomysłów do istniejącej już, stabilnej działalności. Jedną z nich jest desi9n.pl specjalizujący się w nowoczesnych technologiach internetowych.

więcej...

2012-12 Nowa wersja strony desi9n.pl

Po 5 latach działalności przyszedł czas na zmianę strony internetowej desi9n.pl Od czasu gdy tworzyliśmy poprzednią wersję sporo się zmieniło - zmieniły się technologie, pojawiły się nowe standardy i nowe przeglądarki.

więcej...

2012-10 desi9n.pl na Małopolskim Festiwalu Innowacji

Dnia 11 października 2012 roku odbył się panel dyskusyjny na temat przedsiębiorczości i innowacji w biznesie. Jako, że organem współorganizującym całe wydarzenie było środowisko akademickie (w tym wypadku Uniwersytet Rolniczy) i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości nie mogło tam zabraknąć przedstawiciela desi9n.pl

więcej...

2012-08 Magister inżynier w składzie desi9n.pl

Krzysztof Ścira realizując temat swojej pracy dyplomowej pt. "Promotor - aplikacja WWW oparta o nowoczesne technologie internetowe" otrzymał tytuł zawodowy magister inżynier. Ukończył on kierunek Informatyka Stosowana spec. Informatyka w Hutnictwie na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej.

więcej...

2012-06 Artykuł dla czasopisma naukowego

Krzysztof Ścira wraz z dr inż. Barbarą Mrzygłód napisał artykuł do czasopisma naukowego "Archives of Foundry Engineering" na temat systemu ekspertowego służącego do symulacji procesu odlewania żeliwa ADI. Wkład Krzysztofa w tę tematykę obejmował projekt i wykonanie architektury pomocniczej dla systemu ekspertowego. W skład jej weszły: baza danych, oprogramowanie po stronie serwera, a także interfejs użytkownika oparty o nowoczesne technologie internetowe takie jak HTML5, CSS3 i JavaScript.

więcej...

2012-05 Wywiad z założycielem desi9n.pl

W piękne majowe przedpołudnie Krzysztof Ścira udzielił wywiadu studentce dziennikarstwa, Karolinie Feldy na temat prowadzenia firmy jako student. Co prawda wywiad udzielany z perspektywy studenta piątego roku, który właśnie przygotowuje się do obrony pracy dyplomowej dostarcza nieco innych informacji niż oczekiwaliby początkujący studenci, niemniej jednak warto zapoznać się z treścią tego wywiadu. Obecnie firmę może założyć każdy - wystarczy pomysł na biznes, determinacja, praca, praca i wiele godzin ciężkiej pracy.

Uczelnie proponują staże i praktyki w dużych korporacjach, praca taka może przynieść dużo dobrego doświadczenia zawodowego. Problemem pracy w dużych firmach jest zabijanie kreatywności i drenaż osobowości pracowników. Może warto więc powalczyć o swoje zakładając firmę?

więcej...

2012-01 Wystąpienie na Mobile Trends Conference 2012

27 stycznia 2012 w Krakowie odbyła się największa w Polsce i jedna z większych w Europie konferencja dotycząca tematyki urządzeń mobilnych - Mobie Trends Conference. Firma desi9n.pl miała w tym wydarzeniu znaczący wkład - aż dwie prelekcje były wygłoszone przez naszych programistów. Pierwsza na temat Responsive Web Design wygłoszona przez Adriana, a druga na temat programowania w oparciu o platformę Phonegap wygłoszona przez Krzysztofa.

więcej...

2011-12 Wystąpienie na konferencji cracow.mobi

10 grudnia Krzysztof Ścira wystąpił na konferencji cracow.mobi (organizatorem była między innymi Politechnika Krakowska) na której zaprezentował pracę pt. "Phonegap - Tworzenie uniwersalnych aplikacji mobilnych - debugowanie". Wystąpienie zwieńczyła konstruktywna dyskusja ze słuchaczami.

więcej...

2011-12 desi9n.pl na mikołajkach AIP

8 grudnia 2011 w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera odbyło się spotkanie mikołajkowe firm pracujących w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie. Był to czas podsumowań działania, planów na przyszłość, a przede wszystkim biznesowej integracji.

więcej...

2011-10 Wystąpienie na konferencji MEET.JS

8 października w Krakowie Procek i Adriano wystąpili na MEET.JS prezentując możliwości i słabe strony jQuery Moblie. Tematyka ta jest teraz o tyle ciekawa, że coraz więcej urządzeń podłączonych do sieci to urządzenia mobilne. Relacja z tego wydarzania, a także prezentacja do obejrzenia na stronie: smashinglabs.pl [więcej]

więcej...

2011-05 Udział w konferencji Falsy Values

Dzięki życzliwości Damiana Wielgosika - Ferrante.pl Krzysztof Ścira mógł bezpłatnie uczestniczyć w wielkim wydarzeniu w świecie JavaScript - konferencja Falsy Values pełna była najjaśniejszych gwiazd sceny JS, a tematyka konferencji choć dotyczyła JS to traktowała o nim w bardzo szerokim spektrum: od optymalizacji kodu, poprzez budowę silników interpretujących kod JS do programowania na urządzeniach mobilnych. Miejsce w pierwszym rzędzie obok samego Douglasa Crockforda.

więcej...

2011-02 Inżynier w składzie desi9n.pl

Lider zespołu Krzysztof Ścira ukończył studia pierwszego stopnia i otrzymał tytuł zawodowy - inżynier. Projekt inżynierski, który wykonał dotyczył tworzenia systemu CMS z wykorzystaniem języka XML, a także prezentacji możliwości nowych technologii takich jak HTML5 oraz CSS3.

więcej...

2011-02 Wsparcie nowych technologii

Strona internetowa desi9n.pl została przebudowana wykorzystując technologie HTML5 i CSS3. Niebawem coraz więcej firm będzie używało tych technologii, które pozwalają na tworzenie bardziej przejrzystych, szybszych i lepszych pod kątem SEO witryn internetowych. My proponujemy wdrażanie tych nowoczesnych technologii już dziś.

więcej...

2011-01 Artykuł desi9n.pl w hakin9

Artykuł napisany dla SDJ zdobył aprobatę redaktora miesięcznika hakin9 i pojawił się na łamach tego prestiżowego pisma. Okazuje się, że desi9n.pl i hakin9 mają z sobą coś więcej wspólnego niż cyfrę "9" w nazwie. Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat automatycznych kopii bezpieczeństwa.

więcej...

2010-12 Artykuł desi9n.pl w SDJ

Ukazał się specjalny numer Software Developers Journal w którym można przeczytać artykuł dotyczący automatycznych kopii bezpieczeństwa serwisu WWW napisany przez zespół desi9n.pl. Pozwala to na łatwą administrację zwłaszcza większymi stronami WWW [więcej]

więcej...

2010-02 Zaufała nam firma MPM Group

Zespół desi9n.pl nawiązał stałą współpracę z największym w Polsce producentem i dystrybutorem ekskluzywnych schodów. Firma w swojej ofercie posiada szeroką gamę schodów od drewnianych poprzez stalowe do kamiennych czy nawet szklanych. Owocem tej współpracy jest przystępna i estetyczna strona internetowa dla tej firmy [więcej]

więcej...

2008-08 Grafika na potrzeby WWW na łamach miesięcznika .PSD

desi9n.pl promuje oprogramowanie OpenSource dlatego też w miesięczniku .PSD pojawił się artykuł dotyczący programu GIMP. Praca uzyskana w GIMPie ilustruje, że ten w pełni darmowy program graficzny nadaje się do bardzo wielu zastosowań np. przygotowaniu grafiki na stronę WWW [więcej]

więcej...

2008-07 Publikacja felietonu "Człowiek bez sieci"

Choć tworzymy strony internetowe to nie zapominamy o tych, którzy nie mają do nich dostępu. Sytuacja z każdym miesiącem się poprawia, ale wciąż dostęp do internetu jest ograniczony dlatego też promocja firmy nie powinna kończyć się jedynie na wykonaniu strony internetowej.

więcej...

2007-07 Dbamy o bezpieczne zakupy w Allegro.pl

Adriano otrzymuje podziękowanie od Grupy Allegro za wykrycie błędów bezpieczeństwa witryny allegro.pl. Potencjalnie każda strona internetowa może paść celem ataków dlatego do bezpieczeństwa przywiązujemy szczególną wagę przy projektowaniu stron.

więcej...

Rekomendacje

Firmę desi9n.pl znalazłem przypadkowo szukając wykonawcy strony internetowej. Zaskoczył mnie fakt telefonu od Właściciela Firmy i jasnego przedstawienia sytuacji (a nie maila oferującego swoje usługi jak wiele innych Firma zrobiło). Przyznam się szczerze nie znałem się totalnie na tekstach które desi9n mi wyjaśniał lecz zaufałem im, opłacało się.

Ze strony www.golfevents.pl jestem bardzo zadowolony, w przypadku problemów zawsze służą mi pomocą, POLECAM

Sławek Młynarczyk - Właściciel cateringu i barku letniego na polu golfowym w Warszawskim Wilanowie

Profesjonalne podejście zespołu Desi9n.pl sprawiło, że współpraca z tą firmą była przyjemnością. Prace nad aplikacją CoWjem zostały wykonane rzetelnie i terminowo. Zaletą Desi9n.pl była cierpliwość i fachowość doradztwa na temat poszczególnych elementów aplikacji. Z otrzymanego produktu jestem zadowolony, dlatego polecam firmę jako partnera w zakresie tworzenia aplikacji mobilnych.

Hakuna Matata - Mateusz Kustra

Niniejszym potwierdzam, że firma Desi9n sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-081) przy ul. Królewskiej 65a wykonała audyt WCAG 2.1 aplikacji mobilnej "Clemens" opracowanej w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Firma Desi9n sp. z o.o. dostarczyła szczegółowy raport zawierający m.in. badanie eksperckie oraz badanie aplikacji przez osoby z niepełnosprawnościami wraz ze szczegółową listą uwag i rekomendacji oraz ze wskazaniem konkretnych kroków jakie należy podjąć celem dostosowania aplikacji do standardu WCAG 2.1. Firma Desi9n sp. z o.o. wywiązała się ze swoich zobowiązań rzetelnie i terminowo a wszystkie powierzone jej zadania zostały zrealizowane z zaangażowaniem i należytą starannością. Mając powyższe na uwadze rekomenduję usługi tej firmy w zakresie audytów WCAG.

Clemens - Adam Mazgaj