Czy da się pogodzić pracę ze studiami? Czy już na studiach warto podejmować straże w dużych firmach? A może da się realizować swoją pasję zarabiając na tym?

Każda osoba wkraczająca na rynek pracy zadaje sobie te pytania. Wątpliwości jest tym więcej, im bardziej niepewna jest sytuacja na rynku pracy. Czy warto martwić się na zapas? Może lepiej wziąć sprawy we własne ręce i po prostu zacząć robić to na czym się znamy i przy okazji zarabiać.

Wielu młodych ludzi ma obawy przed założeniem firmy - boją się biurokracji, wysokich opłat oraz tego czy sobie poradzą. Wyjściem jest założenie firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości dzięki czemu można skupić się jedynie na pracy, a nie zawracać sobie głowy księgowością czy obwarowaniami prawnymi.

Im wcześniej zaczniemy prowadzić własną firmę tym szybciej zdobędziemy potrzebne doświadczenie, aby radzić sobie na rynku pracy. Można w końcu prowadzić własną działalność równolegle z etatem w korporacji...

Zachęcamy do rozwijania własnych firm. Poniżej fragment wywiadu:

Młodzi przedsiębiorcy pragnący założyć własny biznes coraz częściej decydują się na wzięcie udziału w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. O korzyściach wynikających z uczestnictwa w programie zdecydowali się opowiedzieć krakowscy studenci Krzysztof Ścira założyciel „desi9n.pl” oraz Anna Banaszek z firmy” Jazon”.

- Nie wyobrażam sobie pracy w dużej korporacji, ponieważ niszczy to pasję i kreatywność. Dlatego, gdy usłyszałem od znajomych o AIP zdecydowałem się spróbować - stwierdza Krzysztof.

Pełna treść wywiadu z Krzysztofem na stronie: http://absolwencinawalizkach.pl/inkubatory-przedsiebiorczosci-szansa-dla-studentow